Direkt İletişim

iletişim formuİletişim Formu:
Soru Sorun

arayınArayın:
0542 229 7456

İletişim Kutusuİletişim Kutusu:
mail gönder

Hız Güncelleme - PageSpeed ​​Google mobil arama motorunda bir sıralama faktörü

Eklenme Tarihi: 07/03/2019 11:43

responsive web site

PageSpeed ​​nedir?

PageSpeed, Google arama motorunda, uzun zamandır masaüstü arama sonuçlarında dikkate alınan ve son zamanlarda da mobil cihazlarda arama motorunu da içeren, sıralama faktörlerinden biridir. Bu, web sitesi sahipleri için ne anlama geliyor? Bu, akıllı telefonunuza veya tabletinize sayfa yükleme hızının mobil web sitesinin konumunu etkileyeceği anlamına gelir . Çok yavaş yüklenen ve mobil gereksinimleri karşılamayan sayfalar, mobil cihazlardaki arama sonuçlarındaki konumlarını kaybedebilir.

PageSpeed ​​puanınızı nasıl geliştirirsiniz?

  • Web sitesinde bulunan gereksiz yönlendirmeleri kaldırın ve yavaş yüklenmesine neden olun
  • Web sitesinin kaynak kodunu sıralama
  • Web sitesinde grafik dosyalarının ve fotoğrafların azaltılması. Bu özellikle örneğin fotoğraf galerileri veya portföyler için geçerlidir.
  • Gereksiz eklentileri ve web sitesini yükleyen uygulamaları kaldırmak,
  • İyi bir barındırma seçmek,
  • Tarayıcının önbelleğini kullanma.
İnternette bir web sitesinin şu andaki performansının ne olduğunu kontrol etmenizi sağlayan birçok araç var. Bu araçlar, örneğin, PageSpeed ​​Insights'ı ve Sitemi Google ile Test Et'i içerir.Eğer düşük bir sonuç alırsanız, bu araçlar size sayfa yükleme süresini nasıl geliştireceğinizi söyleyecektir. Ayrıca belirli ipuçları ve optimizasyon çözümleri sunacaklar. Ayrıca web sitesi performansını, Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu ve Chrome için Lighthouse eklentisi ile doğrulamanız gerekir. Siteyi mobil cihazlar açısından optimize etmek için önemli bir adım, sitenin duyarlı olmasını, yani sitenin düzenini görüntülenen ekranın boyutuna sorunsuzca adapte edebilmeyi sağlamaktır.

Hangi web siteleri sıralamadaki mevcut konumlarını kaybedebilir?

Hız Güncelleme, mobil sürümleri çok yavaş çalışan web sitelerini cezalandırmaya odaklanır ve siteyi yüklemek çok arzulanan bir şey bırakır. Google arama motoru, RWD teknolojisinde yapılan WWW sayfaları aracılığıyla içerik arama ve bu içeriğin tüketimini sürekli geliştirmeye bağlıdır. Belirli bir site Google PageSpeed’de 60-80 puan aldıysa, değişiklikler sayfanın sıralamasını etkilemez. Bununla birlikte, belirli bir web sitesi bir düzine kadar puan alırsa ve sunucunun yanıt süresi istenecek kadar çok şey bırakırsa, yeni Google algoritması kesinlikle bunu fark edecektir. İşlem hızı ilk izlenimi etkiler, ancak birkaç parametreden biridir, bu nedenle web sitesinin akıllı telefonlarda doğru şekilde gösterilmesi de önemlidir. Şu anda, İnternet trafiğinin% 50'sinden fazlası akıllı telefonlar kullanılarak kaydedilmektedir.

Sayfayı yerleştirirken yükleme hızı neden önemlidir?

Bir web sitesinin yükleme süresi her kullanıcı için çok önemli bir konudur. Sitede gezinirken, çok yavaş görüntülenen birini bulduğumuzda, çoğunlukla bıraktık ve başka bir sayfada ihtiyacımız olanı ararız. Sitenin ücretsiz yüklenmesi, popülaritesini ve kullanıcıya belirli bir teklife ulaşma başarısını etkiler. Hızlı bir şekilde bilgi arıyoruz ve web sitelerinin hızlı hızımıza adapte olmasını bekliyoruz. Özellikle mobil cihazları hesaba kattığımızda. İnternet'i mobil cihazlarda kullanmak hala popülerlik kazanmaktadır ve muhtemelen yakın gelecekte Bu nedenle, günümüzde web sitelerinin mobil cihazdaki performansına daha fazla dikkatedilmektedir.

    Geri Dön