Hızlı İletişim

iletişim formuİletişim Formu:
Soru Sorun

arayınArayın:
0542 229 7456

yazınYazın:
mail gönder

Yerel konumlandırma - buna neden değer?

Eklenme Tarihi: 29/05/2018 17:49

yerel işletmeler

Yerel konumlandırmanın avantajları

  • Sadece web sitesindeki trafiği artırmaz, aynı zamanda satışları da önemli ölçüde artırır. Tüm istatistiklerin gösterdiği gibi, yerel arama kullanan kullanıcıların% 78'i satın almış veya belirli bir şirketin sunduğu bir hizmeti sipariş etmiştir.
  • Mobil servisler kullanarak müşteri çekmek, örneğin belirli bir kişi her gün İstanbul'da yaşamıyorsa ve bu şehirde bir işletme adresi ararsa, yerel konumlamayı kullanan sitelere aktarılacak sonuç listesine çok sayıda bağlantı olacaktır. Google, sonuçları, konumlarıyla yakından eşleşen mobil cihazları kullanan kişilere sunar. Bu sonuçlar, aranan ifadenin şehrin adını içerip içermediğine bakılmaksızın arama motoru tarafından belirlenir. Örneğin, İstanbul'da bir dişçi ararken, Google bize bu şehirdeki dişçileri önermektedir, ancak kullanıcının cihazdaki konum hizmetini ayarlaması şartıyla. Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanıcılar tarafından rağbet görülmesi ve insanlar "hareket halindeyken" hizmet arıyorlar. Bu kesinlikle herhangi bir şekilde hafife alınamayacak ümit verici bir eğilim.
  • Daha az rekabet. Ulusal arama sonuçlarında yüzlerce şirket birbiriyle rekabet ediyor. Hiç şaşmamalı çünkü her şehirde bir düzine kadar restoran, emlak ofisi veya veteriner vardır. Ve kullanıcıların% 86'sı, yerel olarak işletilen işletmelere ilişkin anahtar kelimeleri arar.
  • Düşük maliyetler. Konumlandırma genellikle, küçük şirketlerin genellikle karşılayamayacağı daha fazla iş ve daha yüksek masraflara ihtiyaç duyulmasıyla ilişkilidir. Yerel SEO durumunda, rekabet genellikle şehrin büyüklüğüne ve endüstrinin rekabet gücüne bağlı olarak birkaç veya bir düzine şirkete düşer. Sonuç olarak, küçük, yerel işletmeler, arama sonuçlarında göreceli olarak küçük maliyetlere yol açarken, rekabetçi ifadeler için de görünebilir.

Yerel konumlandırmada kim kazanıyor?

Yerel konumlandırma tüm işletmeler için iyi bir mekanizmadır. Bununla birlikte, küçük şirketlerin rekabeti kırma şansı daha yüksektir. Yerel SEO, belirli bir şehirde veya bölgede faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli hizmet, üretim ve ticari işletmeler ile ülke çapında birçok şubesi olan şirketler için yürütülebilir. Kuaförler, güzellik uzmanları, saatçiler, küçük yerel mağazalar, küçük barlar, inşaatcılar, marangozlar, makinacılar ve restorantlar bunlar sayılabilir. Şirket ilke olarak, faaliyet gösterdiği sektör, önemli değil. Fiziksel bir yere sahip olan ve düzenli olarak müşterileri kabul eden bir koşulu karşılamak önemlidir.

Kendimi yerelleştirmek için ne yapmalıyım?

Yerel SEO şirket merkezlerinin bulunduğu belirli bir şehir, bölge veya eyaletteki müşteriler için arama sonuçları için web sitelerinin optimizasyonuna daha fazla önem vermektedir. Diğerleri arasında, klasik konumlandırmada olduğu gibi,

  • Web sitesinin, sonuçlarda üst sıralara ulaşmasına yardımcı olması gereken sitenin doğru optimizasyonu. Web sitesi daha spesifik ihtiyaçlara ve beklentilere sahip daha dar bir kitleye yöneliktir.
  • Ana sayfadaki içeriğin kısaca, şirketin faaliyet gösterdiği profili, ürün veya hizmetlerle ilgili bilgileri göstermesi ve şirketin teklifinden yararlanmaya teşvik etmesi gerekir. Ayrıca sitede daha fazla gezinmek için harekete geçmelidirler. İçerik, ilk cümleden, internet kullanıcısı, aramasında doğru olanı bulmasıyla doğrulanabilecek şekilde yapılandırılmalıdır.
  • "meta açıklamasına" dikkat edilmelidir. Bu bir sıralama faktörü olmamakla beraber göz ardı da edilmemelidir. En uygun tarif, anahtar sözcüklerle aşırı doyurulmamalıdır. Açıklamada, internet kullanıcısına, arama sonuçlarında görüntülenen nesnenin, verilen kullanıcının konumuyla eşleştiğini sağlamak için şehrin adını eklememiz gerekir.

Bununla birlikte, yerel SEO stratejilerinin kullanımının global işlemleri hariç tutmayacağına değinmeye değer. Bu strateji, geleneksel konumlandırma alanındaki bazı çalışma unsurlarını tamamlayacaktır. Her iki faaliyet türü de, özellikle ülke çapında bulunan çok sayıda şubesi olan büyük şirketler için paralel olarak yapılmalıdır.

    Geri Dön