Direkt İletişim

iletişim formuİletişim Formu:
Soru Sorun

arayınArayın:
0542 229 7456

İletişim Kutusuİletişim Kutusu:
mail gönder

Google aramada alışveriş sekmesi

Eklenme Tarihi: 31/08/2018 11:43

responsive web site

Direkler şimdi yeni Google aracını bugün kullanabilir. Online alışveriş için bir atılım olacak mı ve ünlü karşılaştırma web siteleri için bir tehdit olacak mı?

Google arama motorunun Türkçe sürümü "alışveriş" sekmesi olan bir yeniliğe sahiptir. Google’ı, alışılageldik geleneksel alışverişlerden daha istekli olan insanlara karşı bir selam. Yeni işlevsellik ABD, İngiltere, Almanya ve hatta Türkiye'de başarıyla çalışmaktadır. Yeni işlevsellik sayesinde kullanıcılar, arama sonuçları düzeyinden ilginç teklifler arayabilirler. Bu, İnternet kullanıcılarının satın almak istedikleri ilginç şeylerin aranmasının kısaltılmasına katkıda bulunmak ve sunulan içerik "fiyat karşılaştırma sitesinden" elde edilir. Alışveriş seçeneğine girmek için menüdeki "alışveriş" sekmesine tıklamanız ve ardından ilgilendiğiniz ürünü arama motoruna girmeniz yeterlidir.

"Kısayollar" nasıl çalışır?

Google Alışveriş prensibi basittir, satıcılar ürün çeşitliliği hakkında bilgi sağlar ve Google bu verileri müşterilerin ihtiyaçları ile birleştirir. Arama motorunun kullanıcıları aradıkları ürüne girdikten sonra, örneğin "nike spor forması" gibi çeşitli çevrimiçi mağazalar tarafından sunulan yazıcıların reklamlarını alırlar. Reklamları gösterme kuralları, reklam sponsorlu bağlantılarda olduğu gibi aynıdır, yani, bir tıklama için daha fazla ödeme yapan. Ne yazık ki, Türkiye versiyonu henüz diğer ülkelerdeki gibi tüm özelliklere sahip değil. ABD’de, örneğin 360 derecelik ürün sunumu sayesinde ürünü her yönden görebilir, verilen bir satıcının güvenilirliğini kontrol edebilir, ticari promosyonlardan faydalanabilir veya ürün teklifinizi eklemenin mümkün olduğu yerlerde ürün kataloglarını kullanabiliriz. Muhtemelen bir gün bu işlevler Türkiye'de de ortaya çıkacak.

Google alışverişin avantajları

Görüntülenen tekliflere göz atarak, ürün fiyat aralığını , tercih edilen satıcıyı ve geleneksel fiyat sıralamasını seçebilirsiniz . Arama motoruna girdikten sonra, reklamları satıcılar tarafından desteklenen, daha önce bahsedilen dijital yazıcıların tüm teklifleri görünür. Ayrıca, "Google Alışveriş" te bulunan arama sonuçları arasında, bu web sitelerinin tekliflerinin de görüntülendiğini ve bunun da AdWords’de alışveriş kampanyaları yürüttüklerini eklemeye değer. Şimdi yalnızca yeni Google işlevselliği piyasadaki mevcut rakiplerle rekabet etmeye başladığında bekleyebiliriz.

Yeni işlevselliğin dezavantajları

Yeni işlevselliğin dezavantajı, arama sırasında, satıcıların reklam kampanyaları yayınladığı ürünlerin önerilerini almamızdır,bu nedenle bazı İnternet kullanıcıları, daha iyi teklifler arayacaktır. Bu, tüm ürünlerin bu şekilde bulunamamasından kaynaklanmaktadır. Bu, elbette herkesin göze alamayacağı bir reklamdır.Bu nedenle, mutlaka sunulmayan teklif,ağdaki en avantajlı teklif olabilir.Bu tür reklam kampanyalarına yalnızca orta ve büyük ölçeklimağazalar katılabilecek.

    Geri Dön